Právě čtete

Silvestrovské občerstvení se vším všudy

13003  
Sdílet: 

Silvestrovské občerstvení se vším všudy

Ať už plánujete velkolepou party, hory ve znamení sportu či klid u rodinného krbu, naše tipy na jednoduché sestavení kompletního svátečního občerstvení jistě oceníte.

29. 12. 2017 3 min. čtení Redakce
Silvestrovské občerstvení se vším všudy

Ačkoli mnoho lidí říká, že silvestr je den stejný jako všechny ostatní v roce, i tak všichni cítíme napětí a slavností atmosféru. S příchodem nového roku přichází i bilance roku loňského, který si ve valné většině zasluhuje pořádnou oslavu a je jen ve vaší režii, s jakým nasazením se její přípravy zhostíte.

Místo hlavního chodu

Při vymýšlení občerstvení je důležité začít těmi nejsložitějšími chody, které by potenciálně měly zcela a kvalitně nahradit večeři a zároveň nevyžadovat honosné servírování na zdobený porcelán. Pro inspiraci můžete sáhnout do světa rychlého občerstvení a tyto pokrmy upravit dle vlastních představ. Musíme si uvědomit, že s kapkou píle a kvalitními surovinami mohou i jednoduché kusy uspokojit i ty největší gurmány. Vegetariánům můžete naservírovat například klasiku v podobě skvěle připravené margherity a ostatní stoprocentně ocení miniburgříky, které připravíte buď na domácím grilu, pánvi či upečete v troubě. K servírování stačí jen malý talířek a hosté se mohou obsloužit sami dle vlastních preferencí.

 

Něco k zakousnutí

Kouzlem každého správně připraveného švédského stolu je množství nejrůznějších barev, tvarů a chutí, ze kterých si svého favorita vybere i ten nejmlsnější host. Základem je přemýšlet prakticky a vymyslet pokrmy s jednoduchým či podobným základem a jejich přípravu si tak propojením usnadnit. Nesmrtelnou klasikou jsou například jednohubky namazané originální pomazánkou, ovšem pustit se můžete i do složitějších, zajímavějších variant. A jako zlatý hřeb připravte za pár minut hotové zdravé zeleninové chipsy, ke kterým pak už jen stačí namíchat rajčatový nebo smetanový dip.

 

Nesmí chybět zelenina

Nezapomínejte ani na vitaminy! Trochu šťavnaté čerstvé zeleniny či ovoce ocení po těžkých vánočních pokrmech opravdu každý a barevné saláty navíc skvěle oživí každý stůl. V jednoduchosti je krása a salát si každý může dle libosti přihodit na talířek k ostatním dobrotám. Stačí do misek nakrájet či nastrouhat čerstvou zeleninu a zalít jednoduchou zálivkou. Jednohubky skvěle doplní například svěží mrkvovo-řepový salát a k miniburgerům zase báječně pasuje směs čerstvých nakrájených ředkviček.

 

Pro ty největší mlsouny

Ačkoli je pravděpodobně po Vánocích každý sladkého plný a zbytky cukroví se bezprizorně povalují na talířku, něco malého sladkého ke kávě by stejně na dobře naservírovaném stole chybět nemělo. Pusťte se například do rychlého experimentu v podobě kávového cheesecaku nebo dokonce křehoučkých makronek. Ukážete se jako nejlepší hostitelka!

 

Nezapomínejme na ty nejmenší

Ačkoli se často divoké silvestrovské oslavy odvíjejí především v režii dospělých, děti mají na večírek stejný nárok jako my a navíc dobré jídlo dokážou ocenit často ze všech nejvíce. Jelikož však zatím nemají stejně vyvinuté chuťové pohárky jako my, měli bychom to respektovat a připravit občerstvení speciálně na míru. Inspirovat se můžete například v našem článku přímo věnovaném této tematice nebo alespoň vytvořit jednoduché a zdravé jednohubky, na kterých si každé dítě smlsne a zároveň do nich dostanete čerstvou zeleninu.

 

A nakonec to nejlepší

Pořád si říkáte, že vám tady něco chybí? Jasně, máte pravdu – žádný pořádný silvestrovský večírek se neobejde bez skvělých, více či méně alkoholických drinků. O půlnoci si pravděpodobně připijete šampaňským, nicméně do té doby nemůžete nechat hosty nasuchu a překvapit je originálním míchaným drinkem je zaručeně to nejlepší, co můžete pro vydařenou oslavu udělat. Mojito či cuba libre dokáže namíchat každý, co se ale letos pustit do něčeho zajímavějšího? Nakupte čerstvé exotické i české ovoce, naleštěte vysoké sklenky a shaker a okouzlete hosty improvizovaným barmanským pultem. Uvidíte, že na tuto silvestrovskou party nikdy nezapomenou!

Pokud se vám článek líbil, mohlo by vás také zajímat
Další články