Právě čtete

Jedlé dárky na poslední chvíli

11860  
Sdílet: 

Jedlé dárky na poslední chvíli

Přinášíme vám tipy, jak z toho tentokrát elegantně vybruslit a všechny obdarované potěšit vlastnoručně dělaným dárkem šitým na míru.

18. 12. 2017 3 min. čtení Redakce
Jedlé dárky na poslední chvíli

Ačkoli jsou Vánoce časem odpočinku a obdarování blízkých by nás mělo především naplňovat radostí, vánoční nákupy nás často dokážou pěkně vystresovat. Každoroční vymýšlení originálních dárků bývá tím nejtěžším úkolem a my se snažíme čerpat inspiraci z nejrůznějších zdrojů. V zásadě nejhorší je výběr dárků pro velké množství kamarádů, známých a kolegů, které chcete potěšit, ale zároveň neinvestovat příliš vysoké finanční částky.

Každý si rád zamlsá, proto jedlé dárky nikdy nezklamou. Důležité je však nejprve zvážit vlastní síly a preference obdarovaného. Doporučujeme používat vždy kvalitní suroviny, které se promítnou ve výsledné chuti výrobku. Jedlé dárky lze zabalit pěkným originálním způsobem a nejlépe vždy působí barevnost přírodních, recyklovaných či ručně dělaných papírů. Na sušenky můžete použít nejrůznější ruličky, na pesto či granolu zase pěkné uzavíratelné sklenice a krabičky. Tak popusťte uzdu své fantazii, ukliďte si v kuchyni a vrhněte se s chutí do práce.

Sušenky pro všechny mlsouny

Začněme rovnou dárkem, který nikdy nezklame. Ať už obdarujeme neteř, šéfa či prarodiče, sušenky zaberou vždycky. Skvěle fungují například cookies, které jsou rychlé, jednoduché a můžete do nich přidat nejrůznější ingredience: oříšky, sušené ovoce, čokoládu a podobně. Pokud se ovšem cítíte na něco většího, pusťte se do našich polomáčenek a nezapomeňte čokoládovou vrstvu ozdobit pěkným obrázkem. Sušenky pak můžete zabalit do malých krabiček, převázat mašlí a skvělý dárek je na světě!

Léčivé sypané čaje

Zajímá vás bylinkářství a alternativní medicína, nebo vám zkrátka nechutnají kupované čaje a chcete dát nejbližším kousek vlastnoručně nasbírané přírody? Podnikejte pravidelné celoroční výlety a sbírejte volně rostoucí léčivé byliny. Z nasušených květů či listů pak můžete míchat nejrůznější směsi, ovšem skvěle poslouží i například šípky, které stačí usušit a nadrtit. Domácí sypané čaje nejen skvěle chutnají a provoní domácnost, také poslouží místo domácí lékárničky a nahradí většinu klasických lékárenských produktů. Mrkněte na náš výběr bylin a nechte se inspirovat.

Kešú krém pro malé i velké

Podobně jako sušenky potěší i nejrůznější sladké pomazánky. Mezi jedny z nejoblíbenějších patří bezesporu čokoládové či burákové máslo, ovšem hlavní ingredienci vyberte podle preferencí obdarovaného. Pokud použijete kvalitní přísady, jsou sladké krémy jedním z nejlepších způsobů, jak mlsat zdravě. My vám přinášíme tip na výtečný krém z kešú oříšků, které nejenže skvěle chutnají, ale ještě obsahují spoustu prospěšných látek.

Griotka

A nesmíme zapomínat ani na likéry a další oblíbené alkoholické domácí drinky. Lahvinka se hodí především jako sváteční pití pro starší ročníky. Můžete se pustit do vaječného likéru, domácího baileys či ořechovice. Jednou z oblíbených a jednoduchých variant je taktéž griotka, kterou lze připravit z čerstvých, ale i naložených či mražených třešní. Pochutná si na ní opravdu každý, a pokud vyrobíte vlastní etikety či použijete zajímavé lahve, úspěch je zaručen. 

Domácí pesto

Některé ingredience zkrátka nemohou chybět v žádné dobře vybavené kuchyni. Jednou z nich je bezesporu pesto, které můžeme využít na milion způsobů a vyřešit tak nejednu svačinu či večeři. Zároveň to může být pěkný dárek, především vytvoříte-li jej z netradičních surovin. Bazalka či rukola je klasika, co ale takhle vyzkoušet například červenou řepu? Koukněte na náš recept, pesta udělejte víc a vyřešte tak několik dárků během chvíle.

Zdravá snídaňová směs

Snídaně je důležitým celodenním zdrojem energie a podceňovat její význam se rozhodně nevyplácí. Často ji ale ve spěchu odbudeme a pak v práci hladovíme. Připravte svým blízkým kvalitní snídaňovou směs, která jim nejen dodá dostatek živin, ale také si na ní skvěle pochutnají. Použít můžete nejrůznější oříšky, semínka, obilniny a sušené ovoce, které v podstatě pouze namícháte do pěkných uzavíratelných sklenic. V tomto receptu se můžete inspirovat a popřípadě některé suroviny vyměnit za jiné. Směs je skvělá jak s jogurtem či mlékem, tak i samotná s nakrájeným ovocem.

A pokud vám tento výčet přesto nestačil, mrkněte sem pro další inspiraci. Tak s chutí do toho a půl je hotovo!

Pokud se vám článek líbil, mohlo by vás také zajímat
Další články