Právě čtete

Domácí polomáčené sušenky

9220  
Sdílet: 

Domácí polomáčené sušenky

Blíží se období, kdy jediné, po čem člověk touží, je schovat se pod teplou deku, udělat si horký nápoj a samozřejmě k tomu něco mlsat. A na to se nejlépe hodí právě sušenky. Na výrobu nejsou tak náročné jako dort, ale i tak se s nimi dá vyhrát. Jen si to představte, v sobotu napečete a pak celý víkend bude domov vonět vanilkou nebo skořici nebo kakaem. A pak už budete jen chodit a uzobávat.

4. 11. 2015 3 min. čtení Darja Thomasová
Domácí polomáčené sušenky

Svátky se blíží, cukroví nikoho nemine, tak můžete udělat takovou malou rozcvičku. Domácí dvoubarevné sušenky jako takové budete mít hotové rychle. Těsto se dělá pomalu samo a peče se jen 15 minut. Kreativní proces přijde v okamžiku, kdy se budete muset rozhodnout, zda je budete zdobit a také jak. Můžete použít hořkou a bílou čokoládu a jen do nich sušenky namočit. Chuťově to bude naprosto perfektní a není to tolik pracné.

Pokud máte rádi výzvy, pořiďte si dortové polevy obou barev a připravte se na mistrovské zdobení ve svátečním stylu. Je to sice o něco delší, než namáčení v čokoládě, ale výsledek stojí za to.

1

Na těsto budete potřebovat:

300 g hladké mouky
200 g másla
120 g cukru
2 žloutky
pár kapek vanilkového extraktu
1 lžička prášku do pečiva
1 špetka soli
2 až 3 lžíce kakaa

Na ozdobu budete potřebovat:

1 balení tmavé dortové polevy
1 balení světlé dortové polevy

anebo

100 g hořké čokolády
100 g bílé čokolády
trocha mléka

Postup:

Vezměte si hlubší mísu, vyšlehejte máslo o pokojové teplotě s cukrem. Přidejte žloutky a vanilkový extrakt a znova chvíli šlehejte, aby se ingredience hezky spojily.

V druhé míse smíchejte mouku s práškem do pečiva a solí. Poté přidejte sypkou směs do mísy s máslem a žloutky, opatrně zamíchejte. Pomocí mixéru mixujte asi 3 až 4 minuty při nejnižších otáčkách. Těsto poté vypracujte ručně. Nesmí se rozsypávat.

Odeberte půlku těsta do jiné mísy. Přidejte do ní kakao a pořádně promíchejte, dokud těsto nebude rovnoměrně hnědé. Mezitím si předehřejte troubu na 180°C a připravte plech potažený pečícím papírem. Těsto rozválejte natenko a pomocí vykrajovátka vykrojte požadovaný tvar. Sušenky poté pokládejte na plech a nechte mezi nimi tak 1 cm místo. Pečte cca 15 minut, než budou ty světlé mít něžně zlatou barvu.

3

Zdobení:

Rozpusťte čokoládu s trochou mléka na páře. Poté namáčejte světlé sušenky do tmavé čokolády a tmavé sušenky do světlé čokolády. Je to rychlé a hezké.

Pokud se rozhodnete pustit do zdobení pomocí formiček, nejlépe se na to hodí už hotová dortová poleva, jelikož zaručeně ztuhne a zůstane vcelku. Připravte si tak obě barvy dortové polevy a zalejte tím formičky. Polevu, která zbyde, ponechte stranou, ještě se bude hodit. Až „čokoládičky“ ztuhnou, začněte s jejich aplikací na sušenky. Připravte si zbytek polevy, naneste vždy pár kapek na sušenku a poté přiložte připravené „čokoládičky“. Nechte ztuhnout na rovném povrchu.

Víkendové domácí polomáčenky máte hotové. Přejeme dobrou chuť a líné odpoledne! :)

8

10

main_3

Pokud se vám článek líbil, mohlo by vás také zajímat
Další články