Právě čtete

Jak dostat vitaminy do dětí: Pomerančoví panáčci

5061  
Sdílet: 

Jak dostat vitaminy do dětí: Pomerančoví panáčci

V době vánočních svátků je kolem našich dětí ještě více sladkého pokušení než kdy jindy. Je proto nadmíru důležité, abychom i v tomto období dětem zachovali trvalý přísun vitamínů.

30. 12. 2014 2 min. čtení Redakce

Babičky do dětí cpou perníčky, linecké a další tradiční cukroví. Doma se dojídají vánoční kolekce a najdou se i tací, kteří ve velkém nakupují čokoládové Mikuláše ve slevě.

Je proto nadmíru důležité, abychom i v tomto období dětem zachovali trvalý přísun vitamínů. A protože zima je vždy sezónou citrusových plodů, připravili jsme pro vás jako inspiraci následující recept na pomerančové panáčky, po nichž nejen děti jistě rádi sáhnou.

01

Na recept budete potřebovat:
– pomeranče
– nůž
– párátka

Krok 1:

Celý tento recept je o pečlivém vyřezávání slupky pomeranče, toto mějte na paměti. Musíte tedy mít pevnou ruku a pořádně si přípravu rozvrhnout. Pomeranč si nastavte tak, aby stopka pomeranče byla uprostřed panáčka. V horní třetině pomeranče si nožem narýsujte hlavičku a jinak zbytek slupky v horní třetině odstraňte.

Krok 2:

Jako druhý krok je nejlepší vyříznout si prostor pod rukama. Tělíčko panáčka si samozřejmě můžete přizpůsobit vašim představám, ale nejjednodušší je udělat ho na každé straně cca o půl centimetru širší, než je hlavička, a ruce nechat široké cca jeden centimetr. Dobré je si na pomeranč obrys postavičky nakreslit propiskou nebo fixem a pak jenom linky nožem kopírovat.

Krok 3:

Řez, ze kterého nám vzniknou ruce, vedeme tak, aby nám vznikl cca jeden centimetr široký pruh slupky obepínající celý pomeranč v jeho ose. Řez směrem dolů, ze kterého nám vznikne trup a nohy, pak vedeme v dolní třetině pomeranče od rukou směrem dolů.

Krok 4:

Prostor mezi nohama vyřízneme tak, jak se nám líbí, a podle toho, jestli chceme udělat pomerančového panáčka, nebo panenku. My jsme zvolili panáčka, vyřízli jsme tedy trojúhelníček.

05

Krok 5:

Přebytečnou kůru vyloupneme tak, abychom nyní měli panáčka přilepeného na pomeranči. Poté odloupneme nohy, aby na nich mohl panáček stát.

Krok 6:

Nyní zespodu do pomeranče zapícháme párátka. Měla by být zhruba tak dlouhá, jako jsou nohy panáčka, aby mohl stát na všech zároveň (slupka samotná je moc měkká a celý pomeranč neudrží).

Krok 7:

Jako poslední krok už jen zařízneme nohy tak, aby se pomerančovému panáčkovi dobře stálo a neměl křivé nohy.

Krok 8:

Teď už je panáček hotový a tím pádem můžeme stejný postup aplikovat na další pomeranče, aby pomerančový panáček nebyl tak sám. Přece sami chcete, aby vaši nejmilejší kolem sebe měli celou zdravou a šťavnatou společnost.

10

Pokud se vám článek líbil, mohlo by vás také zajímat
Další články