Právě čtete

Zpevnění břicha pro dva

4356  
Sdílet: 

Zpevnění břicha pro dva

Toužíte po pevném, plochém bříšku, ale nebaví vás cvičit o samotě? Máte parťačku nebo parťáka, se kterým se navzájem podporujete, a baví vás cvičit společně? V tom případě by vás mohly potěšit tyto cviky břicha, které se dají provádět pouze ve dvou.

16. 10. 2017 2 min. čtení Veronika Wisiorková
Zpevnění břicha pro dva

Na nic nečekejte, pozvěte svého kamaráda na čaj a místo toho rovnou začněte s prvním tréninkem přímo ve vašem obýváku. Nezapomeňte se před cvičením zahřát krátkým strečinkem a s chutí do toho!

Sklapovačky s předáním láhve

Položte se na záda, pokrčte kolena, chodidla položte na podložku na šířku pánve. Jste v poloze hlavami od sebe, pokrčené nohy se mohou překrývat. Jeden z vás drží v ruce láhev s vodou, s výdechem zatne břišní svaly a pomalu se zvedá do sedu. Ve vrchní fázi zátěž předává a vrací se zpět do výchozí pozice. Druhý, který v tuto chvíli drží láhev, jde taktéž s výdechem do původní pozice a se zatnutím svalů se zvedá k dalšímu předání. Takto se střídáte, dokud se každý 20x neposadí.

Opakujte alespoň 20x.

Odrážení nohou

Jeden z vás zaujme vzpřímený postoj. Druhý si lehá na podložku na záda, hlavou k chodidlům kamaráda, rukama se chytne za jeho kotníky a zvedne současně obě propnuté nohy do pravého úhlu k tělu. Tohle je vaše výchozí pozice. Kamarád ve stoje silou zatlačí do nohou druhého, jako by je chtěl „odhodit“ k zemi. Ležící se snaží nátlak co nejlépe udržet a s výdechem vrací nohy zpět do výchozí pozice. Pro pozici vleže jsou velmi důležitá přilepená bedra k podložce po celou fázi pohybu.

Opakujte 20x, pak své pozice vyměňte.

Podávání láhve v sedě

Posaďte se zády k sobě tak, abyste se dotýkali pouze vrchní částí zad (tedy s mírným zakloněním). Nohy jsou na šířku pánve mírně pokrčené v kolenou, chodidla na podložce (pokročilí mohou zkusit pozici s chodidly ve vzduchu). Jeden drží v ruce míč, boční stranou ho předá kolegovi, který ho opět z druhé strany vrátí. Míč se tak pohybuje stále ve stejné úrovni hrudníku v pomyslném kruhu.

Po patnácti kolech otočte směr.

Kroužení nohama

Položte se do podporu na loktech na záda, chodidly k sobě tak, aby se překrývala. Zvedněte chodidla do vzduchu a začněte malovat kruh.  Aby nedocházelo ke kolizi, jeden z vás začne malovat kruh z vrchu ve směru hodinových ručiček, druhý zespod v opačném směru. Namalujte 10 kruhů, poté směry vyměňte a namalujte dalších 10. Pak vydechněte.

Podle zdatnosti můžete všechny cviky opakovat ve 2-3 sériích. Věřím, že s takovým cvičením se během tréninku nejen vypracujete, ale také dostatečně zasmějete. Není na co čekat, vzhůru za bříškem snů.

Každý udělá alespoň 20 kruhů.

Čtěte také

Rozcvička: Zapracujte na břišních svalech
Rozcvička: Zapracujte na břišních svalec…6214
Protažením ke štíhlému tělu
Protažením ke štíhlému tělu5007
Rozcvička: Zpevněte horní partie těla
Rozcvička: Zpevněte horní partie těl…3170
Další články