Právě čtete

Voda po holení ke dni otců

9721  
Sdílet: 

Voda po holení ke dni otců

Výběr kosmetiky je vždy ošemetný, především jedná-li se o naše protějšky. Ať už jde o parfém, sprchový gel či vodu po holení, každý muž má rád jinou vůni či výrobce, a tak snaha o pěkný dárek často zůstává nedoceněna. Je zde ale možnost, jak zaručeně zabodovat, a ještě tak přispět k ochraně životního prostředí!

14. 6. 2017 2 min. čtení Redakce
Voda po holení ke dni otců

Vodu po holení ovšem nemusíte vyrábět nutně pouze pro svého otce, přítele či kamaráda – při holení ve ztížených podmínkách její pomoc jistě často uvítáte i vy. Jedná se o čistou kombinaci základních přírodních esencí, nemusíte se tedy bát, že by jakkoli nepříznivě ovlivnila vaši pokožku. Neoddiskutovatelnou výhodou je také možnost volby vlastní vůně, vy i váš partner si tak přijdete na své.

_MG_8435

Složení této přírodní vody po holení vychází z klasické základní receptury našich předků. Její nejdůležitější součástí je kamenec, chemická sloučenina soli kyseliny sírové, kterou seženete v každých potřebách na výrobu přírodní kosmetiky. Tyto malé i větší průsvitné krystaly připomínající vzácné nerosty okamžitě zastavují krvácení z drobných ranek, které dezinfikují a pomáhají jejich rychlému zacelení.

Další důležitou příměs představuje vilínová voda se silným antioxidačním a protizánětlivým efektem. Spolu s vámi zvoleným esenciálním olejem pohladí a uvolní vaše smysly. Pro vás doporučuji zvolit jemnou vůni levandule či damašské růže, pro muže spíše svěží pomeranč či citronovou trávu.

_MG_8432

Ingredience

kamenec (několik kousků, nebojte se, že to s ním přeženete)
7 ml vilínové vody
destilovaná voda
3 kapky tea tree oleje
pár kapek esenciálního oleje dle vlastní volby
lahvička, nejlépe s korkovým uzávěrem

_MG_8440

Postup

Kamenec nadrtíme na drobnější kousky a nasypeme do čisté a osušené lahvičky. Zalejeme vilínem a dolejeme destilovanou vodou. Přidáme tea tree a esenciální olej a důkladně protřepeme. Kamenec se v tekutině pomalu rozpustí a voda je ihned připravena k použití.

_MG_8591

 

Čtěte také

Kaktusový jehelníček
Kaktusový jehelníček8705
Co všechno si dokážete vyrobit sami doma
Co všechno si dokážete vyrobit sami dom…14259
Stylové krabičky na malé dárečky
Stylové krabičky na malé dárečky7801
Další články