Právě čtete

10 nápadů na snídaně do kelímku

47119  
Sdílet: 

10 nápadů na snídaně do kelímku

Často mám pocit, že ráno je nejrychleji ubíhající část dne. Sotva člověk vystrčí nohu z postele, už aby si v předsíni oblékal bundu. Ale kde je ta všemi doporučovaná snídaně coby základ dne? Já ji mám s sebou v kelímku.

7. 2. 2019 3 min. čtení Lucie Blažíková
10 nápadů na snídaně do kelímku

Už dávno jsem se smířila s tím, že dřív kvůli jídlu nevstanu, a tak jsem si našla jinou cestu. Na namazanou housku po ránu nějak nemám chuť, radši mám jogurty a kaše. A protože kupované jogurty jsou pro mě malé a často přeslazené, skončilo to u snídaně s sebou do kelímku, kterou si chystám večer. Zabere to jenom chvilku a druhý den stačí sáhnout do lednice. Hlavně nezapomenout. :-)

Postupem času se tahle moje snídaňová hra promítla i na Instagram, kde kelímky můžete najít pod hashtagem s dětskou přesmyčkou #PanKemilek. Už jich tam bude něco kolem, pro mě skoro neuvěřitelných, dvou set. Tady je výběr deseti z nich:

1/10 Jogurt s mákem a müsli

Cestovní kelímek pořídíte na Tchibo.cz

Klasický bílý jogurt je sice zdravější než jeho slazené varianty, může se však brzy přejíst. Proto ho často míchám s ovocem, kakaem a dalšími surovinami. V tomto případě jsem použila mletý mák, šťavnaté kaki a sušené švestky. Odděleně ve víčku mám oblíbené müsli z Janovy pece.

2/10 Čokoládový pudink

Cestovní kelímek pořídíte na Tchibo.cz

Klasika všech klasik, vařená dle návodu na sáčku, doplněná strouhaným kokosem, mandlemi a nakrájenou nektarinkou ve vršku.

3/10 Palačinky z banánového těsta

Cestovní kelímek pořídíte na Tchibo.cz

Drobnými kolečky určitě potěšíte děti, ale já je miluji také. Na těsto potřebujete rozmačkaný přezrálý banán, vejce, celozrnnou mouku nebo jemně rozmixované ovesné vločky a mléko. Díky banánu jsou placičky sladké samy o sobě a nepotřebují marmeládu, ale aby to nebylo příliš suché, namáčím si je ráda třeba v jahodách pomačkaných s trochou bílého jogurtu nebo tvarohu.

4/10 Jogurt s tygřími ořechy

Cestovní kelímek pořídíte na Tchibo.cz

Tygří ořechy, jinak zvané také šáchor nebo zemní mandle, pochází z Egypta a v dnešních dobách se pěstují především v okolí Valencie. Mají zemitější ořechovou chuť a jsou docela tvrdé. Proto ořechy nakládám na noc do jogurtu, kde lehce změknou. Spolu s rozvařenými švestkami a chia semínky tvoří výbornou kombinaci. A zbývá-li mi pak ve víčku místo jako v tomto případě, využívám ho na mléko do kávy v práci. Ne, ještě mi nevyteklo. :-) Ale před prvním vložením do kabelky pro jistotu prověřte, jestli váš kousek také bezchybně těsní.

5/10 Skořicový jogurt s lesním ovocem

Cestovní kelímek pořídíte na Tchibo.cz

Během sezony sbírám, mixuji a mrazím různé druhy sezonního ovoce. Ideální jsou pro tyto účely tvořítka na led nebo miniaturní krabičky od omáček k jídlu. V zimě pak stačí večer porci vyloupnout do kelímku, do rána se rozmrazí i v lednici. Na obrázku v kombinaci s bílým jogurtem, trochou skořice a müsli s nalámanou sušenkou ve víčku.

6/10 Cizrnový salát

Cestovní kelímek pořídíte na Tchibo.cz

Že máte radši svačinky na slano? Žádný problém. Co třeba cizrnový salát? Stačí smíchat černé olivy, ředkvičky, cherry rajčata, okurku a cizrnu opraženou na pánvi s paprikovým kořením. Já jsem si do víčka přece jen trochu jogurtu navíc k snídani ulila. Vy tam můžete mít například kousek housky.

7/10 Ovesná kaše

Cestovní kelímek pořídíte na Tchibo.cz

Někdy opravdu není vteřiny nazbyt, člověk přijde večer pozdě domů, ráno nezvoní budík, děti tvrdošíjně oblékají punčocháče na hlavu… No, znáte to. Pak přichází na řadu záchranná snídaně v podobě instantní kaše. Tu vybírejte nejen dle chuti, ale také složení. Já si oblíbila směs od Nominy. Do ní přihodím kousek hořké čokolády a do víčka mléko. V práci už jen stačí smíchat v hrníčku a dát na chvíli do mikrovlnky.

8/10 Jogurt s jablky

Cestovní kelímek pořídíte na Tchibo.cz

Že se jablko do jogurtu nehodí? Tak to jste ještě určitě neochutnali kombinaci s rozinkami a skořicí. Víčko mi tu opět zbylo na mléko do kávy.

9/10 Melounové kuličky

Cestovní kelímek pořídíte na Tchibo.cz

V létě skvělá lehká svačina. A jak do kelímku vtěsnat ovoce ještě víc? Rozmixujte ho na osvěžující smoothie. ;-)

10/10 Utopenci

Cestovní kelímek pořídíte na Tchibo.cz

Závěrem na snídani něco říznějšího. Třeba pro chlapy. Do kelímku se totiž vejdou i utopenci. Recept k naložení vám nedám, přiznávám, že ti moji jsou z obchodu. A okurčička od babičky. :-)

 

Pokud se vám článek líbil, mohlo by vás také zajímat
Další články