Právě čtete

Probuďte se do krásy

5368  
Sdílet: 

Probuďte se do krásy

Ranní péče o pleť je nesmírně důležitá, o tom není pochyb. Díky ní můžeme celý den zářit a vypadat k světu. Ta večerní je ale důležitá možná ještě o něco víc.

9. 8. 2017 3 min. čtení Alex Fráňová
Probuďte se do krásy

Toužíte se ráno vzbudit a vypadat a cítit se skvěle i bez třiceti minut strávených před zrcadlem? Nic složitého na tom není! Stačí, když budete dodržovat pár jednoduchých pravidel a prospíte se do krásy. Ráno pak ušetříte spoustu času, místo zdlouhavého zakrývání kruhů pod očima a mdlé a unavené pleti si budete moct dopřát třeba chvíli jen pro sebe s voňavou kávou. To za to stojí, nemyslíte?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA Processed with VSCO with a5 preset

Používejte pečující produkty ve správném pořadí

Jsem si jistá, že nikdo nejdřív neaplikuje krém a teprve pak se odlíčí, ale víte, kdy máte používat všechny ty lahvičky se séry a olejíčky? Pokud se o pleť důkladně staráte, pravidelně odličujete, hydratujete, a ještě přidáváte nějaký ten krok navíc a stejně se ráno budíte celé opuchlé a vysušené, dost možná nepoužíváte produkty v tom správném pořadí. Přečtěte si u každého produktu návod k použití, věřte mi, že tam nebývá náhodou. Pokud jste si koupily nějakou zázračnou lahvičku s olejovým sérem, které používáte až na úplný závěr, vůbec nemusí mít ten správný efekt, pokud by se měl používat ještě pod krém. Ve většině případů by mělo být pořadí následující – odlíčení, toner, sérum, krém, oční krém a olej.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA Processed with VSCO with a5 preset

Omezte množství jídla

Sama to znám, jako zaneprázdněná žena přijdu pozdě večer z práce domů a nejraději bych vyplenila celou lednici. Moc dobře ale vím, jak špatně se mi usíná a o to hůř druhý den vstává. Pleť je neodpočatá a já pak před zrcadlem vytvářím kouzla. Když si dám ale brzkou lehkou večeři a před spaním jen lahodný čaj, druhý den vypadám o poznání lépe.

Vyhněte se sladkostem, alkoholu a sodovkám

Tedy jen v případě, že se druhý den nechcete probudit s opuchlým obličejem. Všechny tyto potraviny a nápoje mají totiž jednu velmi nepěknou vlastnost – zadržují vodu v těle, takže ráno pak stěží najdete na obličeji oči. Nějaká ta sladká tečka je občas fajn, rozhodně byste ale neměly před spaním spořádat pytlík bonbonů a vypít k tomu dva litry slazené limonády.

I ruce a nohy si zaslouží pozornost

Za chvíli tady máme teplé léto a s ním i sandálky ukazující naše chodidla v plné kráse. Nestarejte se pečlivě jen o svůj obličej, ale dopřejte trochu péče i jiným částem těla. Vezměte si hutný krém a důkladně s ním promažte paty, oblékněte bavlněné ponožky a ráno budete mít chodidla jako miminko. Pokud vás trápí suché ruce, můžete vyzkoušet to samé i na nich – promazat a nasadit rukavice. Alespoň jednou týdně si takový „beauty“ spánek dopřejte, dlaně i chodidla budou vrnět blahem.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA Processed with VSCO with a5 preset

Jděte do postele 8-9 hodin před budíkem

Tohle jste asi slyšet nechtěly, ale je to tak! Pokud se chcete ráno probudit opravdu do krásy, musíte tělu dopřát vydatný spánek, během kterého zregeneruje a detoxikuje svou pokožku. Jděte si lehnout 8-9 hodin před tím, než vám zazvoní budík, vypněte telefon, vezměte si knihu, připravte si čaj, zapalte příjemnou svíčku a připravte se na zasloužený odpočinek. Ráno budete vyspané do růžova!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA Processed with VSCO with a5 preset

Čtěte také

Rozcvička: Zpevněte horní partie těla
Rozcvička: Zpevněte horní partie těl…3170
Štěstím ke štíhlosti. Zahoďte starosti i kila!
Štěstím ke štíhlosti. Zahoďte starosti i…18980
Řízek na dovolené bez výčitek
Řízek na dovolené bez výčitek2227
Další články