Právě čtete

Krásné šaty ze staré maxi sukně

6431  
Sdílet: 

Krásné šaty ze staré maxi sukně

Recyklace oblečení je jedna z činností, díky které můžete celkem jednoduše podpořit udržitelný životní styl. Obchody sice přetékají oblečením, ale bohužel se ve velkých řetězcích hraje spíše na nízkou cenu a trendy než na kvalitu materiálů. I já samozřejmě velmi ráda nakupuji nové oblečení, ale dost často se snažím nejprve recyklovat něco, co již v šatníku mám a nenosím.

21. 8. 2017 2 min. čtení Simona Švarcová
Krásné šaty ze staré maxi sukně

minulém článku jsem vám ukázala, jak si můžete rychle recyklovat a vylepšit staré tričko, a dnes vás naučím, jak z maxi sukně, kterou už nenosíte, vytvoříte během půl hodinky jednoduché krátké šaty.

Budete potřebovat

maxi sukni s gumou v pase
šicí stroj
nit v barvě sukně
nůžky, páráček, metr a špendlíky
tričko, podle kterého obkreslíte výstřih (můžete ho samozřejmě vytvořit i od ruky)

Postup

Nejprve si vezměte nůžky a odstřihněte gumu v pase. Poté za pomoci páráčku rozpárejte postranní švy do délky cca 19-20 cm (platí pro velikost M). Sukni přeložte napůl a nůžkami si vyznačte střed výstřihu jak na přední, tak i na zadní části sukně. Na přeloženou sukni položte na polovinu přeložené tričko a vystřihněte podle něj výstřih – pozor, pouze na přední straně sukně.

Na zadní straně udělejte výstřih o něco méně hlubší. Poté sukni obraťte naruby (lícem k líci), sešpendlete a sešijte ramenní švy. Výstřih a průramky začistěte následujícím způsobem – obraťte látku 1 cm do rubu a poté ještě jednou a na stroji prošijte po celém obvodu výstřihu i průramků.

Pak už stačí šaty obrátit, obléknout, přepásat je páskem nebo stuhou a můžete vyrazit na večerní procházku.

Čtěte také

Originální tričko za pár minut
Originální tričko za pár minu33597
Valentýnská taška
Valentýnská tašk3052
Upleťte si šálu bez jehlic
Upleťte si šálu bez jehli14088
Další články