Právě čtete

Využijte kufry i mimo turistickou sezónu

4585  
Sdílet: 

Využijte kufry i mimo turistickou sezónu

Cestování je krásný koníček a je s ním bezesporu spojena otázka zavazadel – kufry, krosny, tašky. Kvalitní cestovní zavazadlo je jednou z podmínek pohodové dovolené. Ale jak vybrat to správné? Velikost, materiál, zamykání či vnitřní organizace zavazadla, cena, design?

31. 5. 2017 4 min. čtení Gabriela Nováková
Využijte kufry i mimo turistickou sezónu

Největší otázkou bývá bezesporu velikost. Na každém kufru by tato informace určitě neměla chybět, a to nejen o celkovém objemu kufru, ale i o rozměrech vnitřní části. Taková čtyřčlenná rodina z vlastní zkušenosti obecně potřebuje 3 typy zavazadel: 1 velký kufr 103 l, 1 střední kufr – 58 – 75 l a 1 příruční zavazadlo rozměru 55x40x20 cm. Věřte, že ač se to může zdát až příliš, všechna tato zavazadla při dovolených využijete.

19 4747392864_82213e997b_o
Zdroj: Flickr.com

Jaký materiál? Skořepinové (pevné) nebo textilní (měkké) kufry? Každý má své výhody. Skořepinové jsou odolnější proto oděru, omyvatelné, vhodné pro převoz křehkých věcí a většinou mají velmi dobře organizovaný vnitřní prostor. Na druhou stranu se takovýto kufr může velmi špatně skladovat, a zbytečně tak doma snižovat prostor. Textilní kufry mají výhodu ve své váze, jsou velmi lehké samy o sobě a skvěle se přizpůsobí velikosti úložného prostoru.

Pokud máte doma více kufrů a nevíte, kam s nimi, nechte se inspirovat a mimo sezonu je využijte jako stylovou dekoraci.

11 6625298297_33d338e266_o
Zdroj: Flickr.com

Konferenční stolek

Velmi jednoduché a efektní řešení pro velké kufry ze skořepiny představuje jejich využití jako konferenčního stolku – k tomu vám postačí jen 4 nožičky a vrchní deska. Jako nožičky můžete použít staré knihy či malou dřevěnou stoličku, případně dřevěnou bedýnku, tenisáky či jiné tvrdé balónky. Důležitá je stabilita, která se odvíjí především od velikosti a váhy použitého kufru. Ani při výběru desky se neostýchejte, nechte si u skláře uříznout sklo na míru nebo u truhláře masivní desku o tloušťce 3-4 cm.

Z kufru lze vyrobit i jiné kusy nábytku. Noční stolek, odkládací stolek, police v obývacím pokoji.

Na lanech

Pokud máte doma prázdnou neozdobenou zeď, proč nevyužít právě kufry, které zrovna necestují? Připevněte do zdi háčky, na které pověsíte za očko lano, a na něj pak kufry i menší tašky s klidem můžete zavěsit. Důležitá je volba správného místa tak, aby zavěšený kufr nevadil v průchodu, a zároveň správné odhadnutí potřebné nosnosti háčků i lana.

24 34445672412_d2e559342b_o
Zdroj: Flickr.com

Na neviditelných policích

Trochu tajemně budou působit kufry zavěšené na neviditelných policích, které velikostí i barvou odpovídají skladovanému zavazadlu. Toto řešení se více hodí na malé kufry, ale v případě, že byste takto rádi umístili na zeď i velké kufry, dejte při výběru polic pozor na jejich dostatečnou hloubku, aby daný kufr dobře držel a nepadal. Neviditelné police lze zakoupit hotové v daných rozměrech nebo nechat vyrobit na míru v libovolné barvě.

Ve vzduchu

Snad všichni známe létajícího Čestmíra, ale létající kufry? Proč ne. Stačí jen zavěsit kufry na silonová lanka od stropu a kufr levituje. Co k tomu vše potřebujete? Silné silonové lano, háček do stropu včetně hmožděny podle typu vašeho stropu (SDK nebo cihla, beton, panel). Podle velikosti kufru a výšky od stropu, kde by měl kufr levitovat, naměřte potřebnou délku a tuto délku násobte 4x až 6x, abyste kufry mohli uchytit z více stran. Množství silonových úchytů odpovídá i potřebné množství háčků. Háčky i lanka koupíte v každém „kutilském“ obchodě či železářství. K instalaci si připravte i štafle či schůdky, abyste navrtali díru do stropu a zároveň poté zavěsili lanko.

Lavice

Větší kufry můžete využít i jako lavice k sezení. Stačí jen ušít jednoduchý obal či sedák, který vám jeho užívání zpohodlní a krásně dotvoří domácí atmosféru. Pokud chcete použít měkké kufry, naplňte je nepotřebnými knihami či časopisy, abyste si kufr neprosedli. Ideálním řešením je proto samozřejmě kufr skořepinový, který je pevný a něco vydrží. Látku na sedák vybírejte podle vlastní fantazie či stylu bydlení, ve kterém žijete. Pokud se necítíte na domácí šití, změřte svůj kufr a požádejte švadlenku ve vašem okolí, která jej vyrobí šupy dup.

20 8641270197_2f76fcf34a_o
Zdroj: Flickr.com

Sezení v trávě

Stejně jako doma si na kufru můžete posedět i při zahradních slavnostech či domácím grilování. V této variantě doporučuji použít nepromokavý materiál silnější ráže, aby se neprodřel či nenamočil. Myslete na to, že obal by měl být jednoduše snímatelný, aby šlo kufr pohodlně vyndat v případě, že se vydáváte opět na cesty.

8 15074846260_f697d69cb3_o
Zdroj: Flickr.com

Čtěte také

Jak prát ekologicky, aby prádlo nezašedlo
Jak prát ekologicky, aby prádlo nezašedl…74132
Co se skrývá pod pojmem biobavlna?
Co se skrývá pod pojmem biobavlna?3515
Moderní je nevyhazovat. Zpracujte i to, co běžně vyhazujete!
Moderní je nevyhazovat. Zpracujte i to, …34350
Další články