Právě čtete

Tipy na rychlé líčení do 10 minut

18632  
Sdílet: 

Tipy na rychlé líčení do 10 minut

Neznám snad žádnou ženu ve svém okolí, která by si ráno v klidu vypila šálek kávy, dala si sprchu, udělala krásný make-up, vypravila děti do školy a bez stresu dorazila do práce.

20. 5. 2019 3 min. čtení Alex Fráňová
Tipy na rychlé líčení do 10 minut

Rána jsou prostě hektická na všech frontách a na vysedávání před zrcadlem není čas. Mám pro vás pár tipů, jak si v rychlosti vytvořit jednoduchý make-up, díky kterému budete vypadat svěže a odpočatě, i kdyby realita byla úplně jiná.

Zvládnete ho určitě do 10 minut, ale skutečnost je často ještě optimističtější.

Vsaďte na tónovací krém

Málokterá z nás má krásnou pleť, která nepotřebuje žádné „vylepšováky“. Pokud vaše pleť volá po sjednocení, sáhněte po tónovacím krému s SPF faktorem. Nanáší se snáz a hlavně rychleji než klasický make-up, k aplikaci úplně stačí prsty a je to šup šup. Naneste „tečky“ krému na bradu, nos, tváře a čelo a krouživými pohyby rozetřete do ztracena jako u hydratačního krému. Za 30 vteřin hotovo!

Tónovací krém sice není tak krycí jako make-up, ale často stačí. Pleť s ním vypadá svěže, je hydratovaná a ještě chráněná před sluníčkem.

Korektor nevynechávejte

Hned po ranní kávě je korektor můj nejlepší kamarád. Zakryje totiž vše, co způsobilo včerejší ponocování.

Pokud ráno vždycky spěcháte, vyberte si krémový korektor s pěnovým aplikátorem, pracuje se s ním rychle a opět vám budou stačit jen prsty. Naneste ho pod oči, vytvořte s ním pomyslný trojúhelník a jemně ho prsty do pleti vklepejte. To, co vám na prstech zbude, můžete rozetřít i na bradu a kolem nosu, tedy na místa, která jsou obvykle načervenalá.

S korektorem si možná vyhrajete více, ale déle než minuta to nebude.

Multifunkční krémová tvářenka

Zbožňuji krémové produkty! Nejenže díky nim pleť vypadá svěže a mladistvě, ale hlavně se s nimi neskutečně jednoduše pracuje. A bonus navíc, nepotřebujete k nim žádné štětce. Tvářenka dokáže s celkovým lookem velké věci, proto ji nevynechávejte – „zdravíčko“ se jí neříká jen tak. :-) Prsty krémovou tvářenku vklepejte do jablíček tváří a rozetřete do ztracena. Vyzkoušejte meruňkovo-růžové odstíny, které sluší snad každému tónu pleti. Když opravdu nestíhám, nanesu ji i na oční víčka a rty. Pohled bude díky svěží jiskřivé tvářence otevřený, rty šťavnaté a celý make-up bude působit sjednoceným dojmem.

Tvářenku je potřeba zapracovat trochu pečlivěji, aby vypadala přirozeně – řekněme, že si na ni necháte celé dvě minuty. :-)

V rychlosti upravte obočí

Nic neumí s obličejem větší zázraky než upravené obočí. A ani s jeho vykreslováním nemusíte trávit dlouhé minuty, stačí, když si pořídíte zabarvený gel, který je na obočí určený. Některé gely v sobě mají dokonce i jemné umělé „chloupky“, které k těm vašim přilnou a obočí pak působí hustějším dojmem. Pročísněte obočí směrem vzhůru krátkými tahy a v rychlosti ho zvýrazněte. Pokud máte své obočí husté a tmavé, vystačíte si jen s bezbarvým gelem, který chloupky udrží na svém místě po celý den.

Z líčící desetiminutovky pořád zbývá více než polovina, takže make-upu klidně můžete věnovat čtyři minutky (dvě na každou stranu).

Pár tahů tužkou a řasenkou

Řasenku představovat nemusím. :-) Tužku už ale bereme jako něco navíc, na co často nezbývá čas. Přitom s tou správně zvolenou uděláte během pár vteřin spoustu parády. Pokud chcete oči opticky zvětšit a otevřít, pořiďte si měkkou tmavě hnědou tužku a nakreslete s ní linku těsně nad řasami. Začněte asi ve 3/4 oka a linku jemně protáhněte směrem k vnějšímu koutku. Štětcem s kratšími štětinkami pak lehce rozmažte a máte hotovo. Možná to takhle napsané vypadá složitě, ale je to neskutečně jednoduché a přitom efektní. Pak už stačí opravdu jen pár tahů řasenkou a celé líčení je hotové!

Protože nejde o nic složitého, do dvou minut máte hravě hotovo – s trochou cviku ještě mnohem rychleji.

A co s vlasy?

Já nedám dopustit na suchý šampon, díky kterému odsunu mytí o den nebo dva. Můžete ho nastříkat do vlasů a za pár minut pořádně vyčesat (můžete do toho investovat těch posledních 30 vteřin, co z desetiminutovky zbyly. :-)) Já to dělám tak, že ho použiju večer před spaním, během noci se vstřebá a ráno se probudím s krásnými kadeřemi. Vyzkoušejte, co vám sedne lépe.

PS: Zbylo vám pár minutek? Pokud jste líčení nanášela ne prsty, ale štětci, nezapomeňte je vyčistit. :-)

Čtěte také

Inspirace: romantická manikúra se srdíčky
Inspirace: romantická manikúra se srdíčk…6634
Nový život, nové vlasy? Než se pustíte do změny, zvažte pár faktů
Nový život, nové vlasy? Než se pustíte d…103131
Jak si líčením nepřidávat zbytečné roky
Jak si líčením nepřidávat zbytečné roky…214034
Další články