Právě čtete

Oslava kávy: Podzimní párty s coffee tonikem

6105  
Sdílet: 

Oslava kávy: Podzimní párty s coffee tonikem

Oslava Mezinárodního dne kávy pokračuje a na řadu přichází další z našich speciálních receptů. Tentokrát jsme se rozhodli trochu odvázat a po vzoru jiných světových zemí zkombinovat naší oblíbenou kávu s trochou kvalitního alkoholu. Ať už jste tedy velkým experimentátorem, nebo raději vsázíte na jistotu, s tímto osvěžujícím drinkem rozhodně chybu neuděláte.

10. 10. 2017 1 min. čtení Redakce
Oslava kávy: Podzimní párty s coffee tonikem

Dnešní recept skvěle kombinuje tradiční chuť kávy s proslulým a osvědčeným míchaným drinkem gin tonic. Ve sklenici se tak potkávají dvě vyvážené chutě a navíc dohromady vytváří krásnou barevnou kompozici dodávající šmrnc domácí párty se sousedy i oficiálnímu firemnímu večírku. Tak popusťte uzdu fantazii a užijte si každý podzimní den, jako by byl poslední.

Na zdraví!

Ingredience

3 lžičky chuťově vyvážené mleté kávy
Tonic
Gin
Led

Postup

Do sklenice připravíme kostky ledu a panáka našeho oblíbeného ginu. Pro přípravu kávy použijeme ruční filtr, do kterého nasypeme 3 lžíce kávy a zalijeme horkou vodou. Obsah necháme překapat do sklenice s ginem zhruba do dvou třetin výšky sklenice. Poté doplníme ledem a dolijeme tonikem, vše podle vaší chuti a preferencí.


Zaujal vás tento recept a chtěli byste vědět, jak na sebe alkohol a káva vzájemně působí? Přečtěte si o tom v našem minulém článku.

Pokud se vám článek líbil, mohlo by vás také zajímat
Další články