Právě čtete

5 nápadů na dekorace ze světelných řetězů

28186  
Sdílet: 

5 nápadů na dekorace ze světelných řetězů

Přiznám se k něčemu, co se moc nenosí: nemám a nekupuju vánoční stromeček. Místo toho mi stačí chvojka do vázy a pár větviček k tomu. Co ale absolutně miluju a vytahuju už teď, když přišly nekonečné večery, jsou světýlka. Světelné řetězy jsou podle mě ta nejhezčí dekorace na zimu. A dá se s nimi kouzlit!

7. 11. 2018 2 min. čtení Marie Háková
5 nápadů na dekorace ze světelných řetězů

Světelný řetěz je něco jako štěňátko: stačí, že prostě JE, a každý hned dělá: „Jééé, no to je roztomilé!“ Takže v zásadě už když řetěz rozvěsíte nebo položíte, celá místnost bude najednou tak nějak hezčí.

Je to stejné jako se svíčkami, jenom nemusíte myslet na to, abyste je zhasli (většina řetězů má časovač na vypnutí; ty z Tchiba ho mají všechny), a taky vám „nesežerou“ tolik kyslíku. :-) Čím to je, že vám světýlka okamžitě zlepší náladu, už jsem zkoumala s bytovými architektkami.

A kromě toho můžete ze světelných řetězů vytvářet jednoduché dekorace.

„Lampa“ ze světýlek ve váze

Použitý řetěz: Svazek světelných řetězů (pořídíte na Tchibo.cz)

Na „lampě“ není nic složitého. Můžete použít vázu, mísu, sklenici se širokým hrdlem… Já jsem využila vázu ze starší kolekce Tchibo.

Svítící nástěnka

Použitý řetěz: Světelný řetěz s LED Hvězdy (pořídíte na Tchibo.cz)

Můžete vzít jakýkoli řetěz a doplnit ho o kolíčky a/nebo malé zimní či vánoční dekorace podle sebe. Nebo si vybrat řetěz, který už kolíčky má, jako je tento. :-)

Větvičky se světýlky

Použitý řetěz: Světelný mikrořetěz s LED, kapky (pořídíte na Tchibo.cz)

Vždycky se mi moc líbily holé stromy ověšené světýlky jako součást adventních dekorací u nás ve městě. A zmenšená kopie vypadá moc hezky i v interiéru.

Je lepší pořídit si k tomu maličká světýlka na tenkém drátku (jako jsou tato).

PS: Větvičky nelámu přímo ze stromů, ale sbírám na procházce. Trvá to sice déle, ale nemusím se kvůli tomu cítit provinile :-) Občas se dají sehnat i v květinářství.

Svítící sloup

Použitý řetěz: Světelný závěs s LED (pořídíte na Tchibo.cz)

Vypadá to kouzelně, že? A ve skutečnosti to jsou světýlka smotaná v nádobě od mixéru, překrytá papírem. :-) Pokud máte menší řetěz, bude vám stačit PETka s uříznutým vrškem, já si musela najít větší nádobu.

Ornament jsem vyřezala do obyčejného listu papíru skalpelem (pořídíte jako „tužkový skalpel“ a je mnohem přesnější než lámací nůž) a překryla dalšími dvěma listy papíru. A to celé přilepila izolepou kolem nádoby se světýlky. Tadá.

Pokud nechcete nic dekorovat, pověste řetěz na neobvyklé místo

Použitý řetěz: Světelný řetěz s LED Koule (pořídíte na Tchibo.cz)

I to udělá zajímavou atmosféru. Není potřeba nic vrtat, stačí obyčejný sundavací háček na dveře. Nebo, jako v tomto případě, závěsný držák na utěrky. I ten mám z Tchiba, je sice zrovna vyprodaný, ale v příštích kolekcích se určitě něco podobného objeví.

Tak vítejte, dlouhé večery – však já si vás prozářím. ;-)

Čtěte také

Vytvořte svým dětem krásné teepee
Vytvořte svým dětem krásné teepee28162
Vyrobte si šikovný stojánek na mobil
Vyrobte si šikovný stojánek na mobil16604
Dělejte parádu s vlastní síťovkou! Tady je návod i pro začátečníky
Dělejte parádu s vlastní síťovkou! Tady …87069
Další články