Právě čtete

Superzdravý ranní nápoj

24709  
Sdílet: 

Superzdravý ranní nápoj

Ne, opravdu ten drink vypadá, jak vypadá… Za to můžou ty sušený švestky, co mi dala jako tip naše editorka Kristínka. Ale díky nim už nebudete potřebovat žádný cukr navíc. Švestky vám totiž nápoj dostatečně osladí.

4. 10. 2015 2 min. čtení Kateřina Winterová
Superzdravý ranní nápoj

A navíc sušené ovoce patří do skupiny takzvaných superfoods, neboli mezi potraviny výjimečné obsahem živin důležitých pro lidský organismus. Ostatně tam spadá i zbytek ingrediencí tohohle drinku.

Třeba banán je skvělý pomocník proti depresi. Obsahuje látku zvanou tryptofan, která v těle napomáhá vzniku tzv. „hormonu štěstí” serotoninu. Jablečný mošt je zase zárukou přežití zimy bez virózy. Říká se přece: „Jedno jablko denně a nemusíte k doktorovi.“ Borůvky, hlavně ty divoké lesní, chrání mozek před negativními účinky stresu a ničí volné radikály v těle. Ostružiny vedle vysokého obsahu antioxidantů také zpomalují stařeckou demenci mozku. No a mladý ječmen vás na závěr zdetoxikuje a chudokrevným dodá růžovou barvu do tváří.

Takže až se po ránu vykodrcáte z postele s pocitem, že ani nevíte, jak se jmenujete, otevřete si počítač a místo mailů si naklikejte tento recept. Je skvělý pro váš mozek a ranní cesta do práce bude hned nakopnutější.

jecmenovy napoj Untitled Session00056

Suroviny:

150 ml jablečného moštu
1 menší banán
hrstka borůvek
hrstka ostružin
1 polévková lžíce mladého ječmene
pár lístků bazalky
5 spařených sušených švestek

Postup:

Nejprve spaříme horkou vodou sušené švestky, budou se lépe mixovat. Necháme stát stranou. Do mixéru nalijeme mošt a přidáme nakrájený banán. Poté přidáváme zbylé ingredience, nakonec švestky a bazalku. Dobře rozmixujeme. Podle chuti ředíme přidaným moštem, pokud se nám zdá drink moc hustý.

PS: Jak vám to začne lépe myslet, tak si asi začnete kombinovat svoje vlastní superfood ingredience, ale toho si nevšímejte. To jsou jen pozitivní vedlejší účinky. Krásná rána s mixérem!

jecmenovy napoj _DSC1878

jecmenovy napoj _DSC1893

jecmenovy napoj Untitled Session00262

jecmenovy napoj Untitled Session00088

jecmenovy napoj Untitled Session00546

jecmenovy napoj Untitled Session01069

Pokud se vám článek líbil, mohlo by vás také zajímat
Další články