Právě čtete

Začněte den s ovocným smoothie

3517  
Sdílet: 

Začněte den s ovocným smoothie

Smoothie jako takové už existuje opravdu dlouho. Jakmile byl vynalezen mixér, lidé začali mixovat vše, co měli po ruce. Nejvděčnější obětí podobných pokusů se stalo ovoce a také zelenina.

22. 1. 2015 2 min. čtení Darja Thomasová
Začněte den s ovocným smoothie

I když se mixovalo už na začátku 20. století, opravdu populárním se smoothie stalo až v 60. letech, v době, kdy se čím dál více mluvilo o zdravém životním stylu. Tenkrát tento nápoj, který má spíše konzistenci pyré, i získal svůj název smoothie.

Najednou nebylo nic snazšího, než vzít pár plodů, rozmixovat je podle chuti a mít dobrý pocit z toho, že se tělu dostalo vitamínů. Nesmírná atraktivita smoothie spočívá v tom, že není třeba držet se přísných receptů, odměrek a podobných odrazujících věcí. Tuto dobrotu si můžete vytvořit přesně podle momentální chuti a samozřejmě přítomnosti či absenci různých potravin v ledničce či mrazáku.

Je pochopitelné, že tak oblíbený meloun není v zimě zrovna levný, zato máte možnost si koupit mražené maliny, borůvky, jahody a další letní plody, které jsou k sehnání celoročně za podobnou cenu. Nakupte přesně to, na co máte zrovna chuť, a začněte kouzlit!

Ke zvýšení výživové hodnoty vašeho výtvoru napomohou různé ořechy či semínka. Fantazii se meze nekladou, a pokud vám zbyly po Vánocích nějaké vlašské ořechy či mandle, šup s nimi do mixéru! Nezapomeňte, že jídlo se jí hlavně očima. Udělejte si radost tím, že si smoothie ozdobíte vším, co máte zrovna po ruce. Lépe to vypadá a taková mražená borůvka po ránu vás krásně nabudí.

Když už jsme u těch borůvek, nabízíme vám náš vlastní recept na borůvkovo-kokosový smoothie, jehož příprava trvá pouhých 5 minut. Hravě vám to nahradí snídani, dodá nutnou dávku vitamínů a sytá barva zlepší náladu, ať už vstáváte v šest ráno, či o něco později. Jednoduše, pusťte si kousek léta do kuchyně!

res_smoothie3

Na recept budete potřebovat:

100 ml kokosového mléka
100 g řeckého jogurtu (lze i v nízkotučné variantě)
1 banán
100 g mražených borůvek (mohou být i čerstvé)
1 čajová lžička piniových oříšků
1 čajová lžička strouhaného kokosu

Veškeré ingredience rozmixujte, ozdobte smoothie strouhaným kokosem, oříšky a pár borůvkami, po ránu se má rozmazlovat! Krásný den a dobrou náladu!

PS: Pokud si tento smoothie chcete dát po tréninku, přidejte do něj 25 gramů proteinu.
PS2: Verze pro vegany: Nepřidávejte si do smoothie řecký jogurt a pokud si chcete dát smoothie po cvičení, přidejte veganský protein.

Čtěte také

Barista radí, jak na přípravu zimních káv
Barista radí, jak na přípravu zimních ká…8827
Novoroční hrstkovka
Novoroční hrstkovk5878
Jak dostat vitaminy do dětí: Pomerančoví panáčci
Jak dostat vitaminy do dětí: Pomerančoví…4889
Další články