Právě čtete

Začněte den s ovocným smoothie

3576  
Sdílet: 

Začněte den s ovocným smoothie

Smoothie jako takové už existuje opravdu dlouho. Jakmile byl vynalezen mixér, lidé začali mixovat vše, co měli po ruce. Nejvděčnější obětí podobných pokusů se stalo ovoce a také zelenina.

22. 1. 2015 2 min. čtení Darja Thomasová
Začněte den s ovocným smoothie

I když se mixovalo už na začátku 20. století, opravdu populárním se smoothie stalo až v 60. letech, v době, kdy se čím dál více mluvilo o zdravém životním stylu. Tenkrát tento nápoj, který má spíše konzistenci pyré, i získal svůj název smoothie.

Najednou nebylo nic snazšího, než vzít pár plodů, rozmixovat je podle chuti a mít dobrý pocit z toho, že se tělu dostalo vitamínů. Nesmírná atraktivita smoothie spočívá v tom, že není třeba držet se přísných receptů, odměrek a podobných odrazujících věcí. Tuto dobrotu si můžete vytvořit přesně podle momentální chuti a samozřejmě přítomnosti či absenci různých potravin v ledničce či mrazáku.

Je pochopitelné, že tak oblíbený meloun není v zimě zrovna levný, zato máte možnost si koupit mražené maliny, borůvky, jahody a další letní plody, které jsou k sehnání celoročně za podobnou cenu. Nakupte přesně to, na co máte zrovna chuť, a začněte kouzlit!

Ke zvýšení výživové hodnoty vašeho výtvoru napomohou různé ořechy či semínka. Fantazii se meze nekladou, a pokud vám zbyly po Vánocích nějaké vlašské ořechy či mandle, šup s nimi do mixéru! Nezapomeňte, že jídlo se jí hlavně očima. Udělejte si radost tím, že si smoothie ozdobíte vším, co máte zrovna po ruce. Lépe to vypadá a taková mražená borůvka po ránu vás krásně nabudí.

Když už jsme u těch borůvek, nabízíme vám náš vlastní recept na borůvkovo-kokosový smoothie, jehož příprava trvá pouhých 5 minut. Hravě vám to nahradí snídani, dodá nutnou dávku vitamínů a sytá barva zlepší náladu, ať už vstáváte v šest ráno, či o něco později. Jednoduše, pusťte si kousek léta do kuchyně!

res_smoothie3

Na recept budete potřebovat:

100 ml kokosového mléka
100 g řeckého jogurtu (lze i v nízkotučné variantě)
1 banán
100 g mražených borůvek (mohou být i čerstvé)
1 čajová lžička piniových oříšků
1 čajová lžička strouhaného kokosu

Veškeré ingredience rozmixujte, ozdobte smoothie strouhaným kokosem, oříšky a pár borůvkami, po ránu se má rozmazlovat! Krásný den a dobrou náladu!

PS: Pokud si tento smoothie chcete dát po tréninku, přidejte do něj 25 gramů proteinu.
PS2: Verze pro vegany: Nepřidávejte si do smoothie řecký jogurt a pokud si chcete dát smoothie po cvičení, přidejte veganský protein.

Pokud se vám článek líbil, mohlo by vás také zajímat
Další články