Právě čtete

Konopná tyčinka do fitka

17160  
Sdílet: 

Konopná tyčinka do fitka

Byl leden. Fitcentra praskala ve švech a dokonce i náš fotograf Adam přijel dneska fotit z posilovny. S asistentem se nebavili o ničem jiném, než že poslední dobou dřou jak „bejci“. Potřebují prý proteiny, aby nabrali svalovou hmotu. A ty najdete například v semínkách.

28. 1. 2015 2 min. čtení Kateřina Winterová
Konopná tyčinka do fitka

Důležitou ingrediencí je především konopné semínko. To znala už babička Boženy Němcové. Opravdu občas dělávala dětem semencovou kaši, protože konopí technické zde bylo odvěkou plodinou. Semínka neobsahují THC, zato jsou plná bílkovin, posilují svalovou hmotu, napomáhají imunitnímu systému, snižují cholesterol, působí pozitivně na kůži a mozek a v neposlední řadě působí pozitivně na reprodukční orgány.

_DSC7582

Pak je tu hit roku, aztécký zázrak, superpotravina. Chia semínka. Obsahují vysoký podíl Omega-3 mastných kyselin, které podporují čističky krve (ledviny, játra, plíce). Jsou skvělá pro nerváky. Pomáhají při dietách i při diabetu.

Dýňová semínka pak zacloumají hladinou serotoninu v krvi. Takže jsou dobrá na nervy a to není poslední zázrak. Datle, jedna ze sedmi biblických plodin (vedle pšenice, granátového jablka, hroznového vína, ječmene, fíků a oliv), je zase superzdravá plodina, která je dobrá skoro na všechny neduhy, my ji zde ale máme pro dva účely. Za prvé je velmi sladká, ale nezvedá hladinu cukru v krvi, a je ze všech druhů ovoce nejkaloričtější. Takže energetická bomba, která navíc vše krásně svojí lepivostí propojí. Mák je plný vápníku a vločky, to je samá vláknina.

_DSC7576

Ingredience:

1 hrnek dýňových semínek
1 hrnek konopných loupaných semínek
1 hrnek strouhaného kokosu
4 lžíce chia semínek
3 lžíce špaldových vloček
3 lžíce rýžových vloček (vločky vlastně můžou být jakékoli)
2 lžíce máku

Mokré ingredience:

20 datlí bez pecek
6 lžic kokosového oleje
2 lžíce medu

Krok 1:

_DSC7716

Suché ingredience rozmixujte na co nejjemnější „mouku“.

Krok 2: 

_DSC7726

_DSC7781

Odložte „mouku“ do misky a do mixéru dejte olej, nakrájené datle a med a důkladně rozmixujte. Trvá to déle a potřebujete silný mixér. Poté přidejte zbylé suroviny a vše dobře propojte v mixéru.

Krok 3:

_DSC7814

_DSC7821

Formu cca 24×18 cm vyložte papírem a hmotu důkladně upěchujte dovnitř. Nechte zchladit cca na půl hodiny.

Krok 4:

_DSC8205

Až vše důkladně ztuhne, můžete hmotu nakrájet na tyčinky, kolečka či kostky. A pak už hurá do posilovny!

PS: Vypadá to draze, ale z tohoto množství si uděláte tak 10 tyčinek, za které byste v posilovně zaplatili určitě alespoň 50 korun za jednu.

Pokud se vám článek líbil, mohlo by vás také zajímat
Další články