Právě čtete

Přírodní odpuzovače hmyzu

53956  
Sdílet: 

Přírodní odpuzovače hmyzu

Většina průmyslových repelentů navíc obsahuje DEET (diethyltoluamid), který má odpuzovat hmyz, ale zároveň dráždí oči a nosní sliznici a při dlouhodobém používání může způsobovat neurologické potíže. Naštěstí pomoc proti hmyzu najdete tam, odkud pochází - v přírodě.

28. 7. 2015 2 min. čtení Minty Finty
Přírodní odpuzovače hmyzu

Příjemné posezení na terase či u grilu často ruší nepříjemné bzučení a následné hmyzí útoky. Vlahý večer tak končí rozpálenou svědící kůží a zuřivostí. Nezvané návštěvníky často musíte lovit i ze sklenic s vínem, odhánět od upečeného masa nebo z ložnice. Pomáhá obléci si dlouhé oblečení, ale to není během horkých letních dní a nocí ideální řešení. Po nastříkání repelentem můžete zapomenout na vychutnávání jídla a pití všemi smysly, protože vaše nosní receptory právě zažívají chemický rauš.

IMG_0731

Voňavý odpuzovač

Pro nás příjemně vonící kombinace je pro komáry nesnesitelná. Stačí rozkrojit 1-2 limetky na půl a zastrkat do nich obyčejný hřebíček. Postavte si voňavý odpuzovač na římsu okna a komáři mají rázem vstup zakázán.

Dalším přírodním, i když o něco méně voňavým odpuzovačem, je obyčejný česnek! Dejte několik nasekaných stroužků do misky a dejte stejně jako v prvním případě k oknu nebo třeba doprostřed stolu během vaší garden party. Nenechte se komáry rozhodit ani venku!

IMG_0742

Domácí repelent s esenciálním olejem

50 kapek výrazného esenciálního oleje (citronová tráva, levandule, máta, tea tree, hřebíček, eukalyptus nebo skořice)
50 ml vilínového extraktu (koupíte např. na eshop.ekokoza.cz) nebo čiré vodky
500 ml převařené vody

Do láhve s pumpičkou vlijte převařenou vodu a vilínový extrakt nebo vodku, přidejte esenciální olej podle vašeho výběru a promíchejte. Aplikujte přímo na kůži. Budete krásně vonět, ale komáři se vám vyhnou obloukem!

 

PS: Na závěr pro vás ještě máme tip na rychlou první pomoc proti komárům. Pokud máte doma kvalitní éterický olejíček s výraznou vůní (například levandule, máta nebo citronela), vyrobíte si přírodní, voňavý odpuzovač hmyzu během pár sekund. Stačí přidat několik kapek do skleničky s pleťovou vodou nebo pleťovým olejem a ihned aplikovat na pokožku.

Čtěte také

Pomocníci pro organizaci nejen do koupelny
Pomocníci pro organizaci nejen do koupel…8888
Zvířátka z ručníků: Slon a buldoček
Zvířátka z ručníků: Slon a buldoček…5504
Zvířátka z ručníků: Želva a rejnok
Zvířátka z ručníků: Želva a rejnok…3740
Další články