Právě čtete

Jmenovky a ozdoby ze samotvrdnoucí hmoty

13459  
Sdílet: 

Jmenovky a ozdoby ze samotvrdnoucí hmoty

Každý rok vyrábím vánoční výzdobu v trochu jiném tématu. Letos bude u nás doma vládnout rustikální atmosféra, dřevěné ozdoby, přírodní materiály a ručně vyráběné jmenovky na dárky.

8. 12. 2015 2 min. čtení Simona Švarcová
Jmenovky a ozdoby ze samotvrdnoucí hmoty

Pro letošní rok jsem stejně jako před pár lety zvolila jmenovky ze samotvrdnoucí hmoty (koupíte v papírnictví nebo v uměleckých potřebách). Velmi dobře se s ní pracuje a výsledné jmenovky mají vždy úspěch. A pokud máte chuť si podobné jmenovky vyrobit také, nechte se inspirovat následujícím návodem a fotkami.

3129

Budete potřebovat:

balíček samotvrdnoucí hmoty v bílé barvě
sadu vykrajovátek
váleček
špejli
kousek krajky nebo jiné strukturované látky

Postup:

Odkrojte kus samotvrdnoucí hmoty a vyválejte asi 2 mm tenký plát. Na připravený plát hmoty položte krajku nebo jinou strukturovanou látku a vytlačte vzor látky do plátu hmoty za pomoci válečku. Opatrně látku odstraňte.

Teď přichází čas na roztomilou sadu vykrajovátek v plechovce. S jejich pomocí vykrajujte vámi vybrané tvary jmenovek. Já jsem zvolila hvězdičky a srdíčka. Pak už stačí jen vzít špejli a do každé jmenovky udělat dírku.

Výsledné ozdoby nechte uschnout přes noc na topení. Pokud jste netrpěliví jako já, můžete je dát i do trouby a péct na nízkou teplotu (cca 60 stupňů) asi půl hodinky. Pak už stačí jen kousek provázku a máte jmenovky hotové. Jména můžete na výsledné jmenovky napsat fixou nebo je nechat na dárku jen jako dekorační prvek. A stejně tak můžete hotovými ozdobami ozdobit i stromeček – na to se letos chystám já.

3151

3171

3198

3258

Vyrábíte si doma také vlastnoruční vánoční ozdoby? Dejte nám do komentářů vědět jaké. ;)

Čtěte také

Zvířecí stojánky na šperky
Zvířecí stojánky na šperky7566
Vytvořte si originální adventní kalendář
Vytvořte si originální adventní kalendář…9725
Návod na výrobu domácích svíček
Návod na výrobu domácích svíček15622
Další články