Právě čtete

Jak nepodlehnout vánočnímu stresu

4050  
Sdílet: 

Jak nepodlehnout vánočnímu stresu

Cítíte místo vůně jehličí a čerstvě napečeného cukroví akorát předvánoční stres? Přečtěte si naše čtyři tipy, díky kterým se zbavíte předvánočního stresu jednou pro vždy.

21. 12. 2015 2 min. čtení Minty Finty
Jak nepodlehnout vánočnímu stresu

Zdravý životní styl

Vánoce jsou svátky klidu a míru, ale taky přejídání a nicnedělání. Chápeme, že cukroví a bramborový salát se musí průběžně ochutnávat a na vánočním večírku byste odmítnutím skleničky urazili. Nezapomínejte ale na zdravý životní styl, díky kterému se budete cítit dobře fyzicky a hlavně psychicky. Nemusíte se zrovna nutit do posilovny. Ideální je procházka lesem, kde se nadýcháte čerstvého vzduchu a opustí vás i veškerý stres.

DSCF8308

Plánujte dopředu

Jestli kupujete vánoční dárky s půlročním předstihem, nemusíte číst dál. Vy ostatní si udělejte jasný plán. Jako u každého většího projektu si sepište na papír, co je potřeba zařídit a nakoupit. Nenechávejte nic na poslední chvíli a co nestihnete v předstihu, objednejte přes internet i s doručením. Vyhnete se tak hysterickým tlačenicím v obchodních domech, které by vám nervy pocuchaly ještě mnohem víc.

Všechno nemůže být perfektní

Napečeno, navařeno, vysmýčeno, dárky perfektně zabalené a ještě si stačíte natrénovat koledy k štědrovánočnímu přednesu. Vypadá tak vaše představa o předvánočních přípravách? Přestaňte se snažit být stoprocentní superžena a zvolněte – o cukroví poproste babičku, na perfektně uklizený byt si objednejte úklidovou firmu a koledy pusťte radši z cédéčka. A vy si dejte nohy nahoru.

DSCF8324

Relaxujte

Zopakujeme vám to pro jistotu ještě jednou. Vánoce mají být hlavně o pohodě. A ne nutně jen o té rodinné. Co takhle čas jen a jen pro sebe? Napusťte si vanu, zajděte si konečně ke kadeřníkovi nebo na kosmetiku. S rodinou si pak užijte vánoční koncert nebo koukejte s dětmi na pohádky. Jste workoholik? Zkuste chvíli odpočívat, alespoň jedno v roce je to povoleno. A pokud nemůžete jen tak nečinně ležet na gauči, balte dárky nebo pečte cukroví. I takové aktivity dokáží být neuvěřitelně meditativní. A hlavně, zapomeňte na poučky a užijte si vaše předvánoční i vánoční chvíle jen a jen podle sebe. A bez stresu!

Dejte nám do komentářů vědět, jak se s předvánočním stresem vypořádáváte vy. ;)

Čtěte také

Proč ranní sex tak prospívá organismu?
Proč ranní sex tak prospívá organismu?…5106
Jak být fit do plavek, když máte malé dítě
Jak být fit do plavek, když máte malé dí…4414
Letos nepečte. Mlsejte raw cukroví
Letos nepečte. Mlsejte raw cukroví24641
Další články