Právě čtete

Jak dostat vitaminy do dětí: Jablečná labuť

16847  
Sdílet: 

Jak dostat vitaminy do dětí: Jablečná labuť

Je nám naprosto jasné, že v současné době je kolem našich dětí spoustu pokušení. Prodejní automaty se sladkostmi neustále okupují školní prostory a pak je těžké těm nejmladším a nejmilejším v našich rodinách vysvětlit, že si mají radši dát jablko než Snickersku.

12. 11. 2014 2 min. čtení Redakce
Jak dostat vitaminy do dětí: Jablečná labuť

A už vůbec pak neslyší na to, že jablko nejen dobře vypadá, ale také výborně chutná. Proto je do toho, aby jedly ovoce, musíte zmanipulovat.

A víte, co je na ně ta nejúčinnější páka? Ať si s jídlem hrají! Děti vždycky jedí nejdříve očima, takže vyberte tu nejchutnější barvu jablka a pusťte se do našeho návodu, jak z obyčejného ovoce udělat perfektní dětskou hračku. Dneska se konkrétně podíváme na jablečnou labuť.

0

Na recept budete potřebovat:
– jablka
– nůž

Krok 1:

Vezmeme si jablko, příčným řezem ho rozřízneme a vydlabeme z něho jadérka. Ještě se nám budou hodit.

1b

Krok 2:

Polovinu jablíčka umístíme mezi dva kuchyňské nože, které budou složit jako opora při krájení. Nejdřív provedeme příčný řez přes celé jablko vedený lehce mimo osu, jak je vidět na obrázku. Nože nám pomáhají jablko nepřekrojit, ale pouze ho naříznout.

2

Krok 3:

Po provedeném horizontálním řezu uděláme řez vertikální – ze strany směrem ke středu jablíčka. Tím se nám kousek jablíčka odloupne.

3

Krok 4:

Krok 2 a 3 opakujeme, jenom horizontální řez vedeme na druhou stranu od osy jablíčka tak, aby nám v jeho prostředku vznikl pruh. Poté z druhé strany vedeme stejně tak jako předtím i řez vertikální.

4

4b

Krok 5:

Nyní je třeba vyrobit si křídla. Vezmeme si na to jeden z odříznutých kousků dužiny a zacházíme s ní tak, jako když jsme ho odřezávali od větší poloviny jablka. Tedy položíme si ji mezi dva nože, provedeme vertikální řez – nože nám ho zastaví před úplným rozkrojením kousku dužiny – a poté horizontální, po němž nám opět kousek dužiny odpadne.

5

Toto opakujeme i s odpadlým kouskem dužiny. A pak ještě jednou to samé, dokud nedocílíme následujícího výsledku:

5b

Krok 6:

Krok 5 opakujeme i s druhým odříznutým kouskem, abychom z něj vytvořili druhé křídlo.

6

Krok 7:

Vezmeme si druhou, menší polovinu jablka a nakrájíme ji na kolečka.

7

7b

Krok 8:

Jedno z koleček si vezmeme a pomocí tří jednoduchých řezů, viz obrázky, z něj vykrojíme labuti hlavu a zobáček.

8

8b

8c

Krok 9:

Hlavu labutě ještě zaoblíme a z jednoho jadérka, co jsme si na začátku schovali, uděláme oko.

9

9b

Krok 10:

Do pruhu jablka na těle labutě vykrojíme malý obdélníček v takových rozměrech, aby do něj snadno zapadla hlavička. Tu do otvoru opatrně vložíme.

10

10b

Tadaaaa!

11

 

Pokud se vám článek líbil, mohlo by vás také zajímat
Další články