Právě čtete

8 typů lidí podle ponožek

4322  
Sdílet: 

8 typů lidí podle ponožek

Před pár lety si Karel Schwarzenberg dal jednoho ze svých pravidelných politických šlofíků. Bylo to na bělehradském bezpečnostním fóru a byly toho plné noviny po celé Evropě. Média řešila nejen jeho schopnost usnout na pódiu uprostřed debaty, ale také jeho červené ponožky, k nimž se ve druhém sledu začali vyjadřovat také módní stylisti. Většinou se shodli, že jsou dobře zvolené k šedému obleku a že tehdejší ministr zahraničí je i ve svém věku velký sekáč.

4. 11. 2014 3 min. čtení Redakce

Už dávno totiž neplatí, že styl osobnosti určují jen kalhoty nebo košile. Podílí se na něm i ponožky, které donedávna byly vnímány jen jako funkční doplněk, aby nám nebyla zima na nohy. Dnes můžeme podle ponožek určit, s kým máme co dočinění a jak velký styl daný člověk má. Tady je návod na 8 lidí.

Asistentka (dříve známá jako sekretářka)

Dává přednost punčocháčům a výrazným masivnějším botám. Není výjimkou, když si to v letním sluníčku razí v ulicích s kozačkami. Je si vědoma toho, že bývá jednou z prvních reprezentantek firmy či instituce, s níž se zákazníci či klienti setkávají, tudíž punčocháče jsou pro ni součást uniformy. Ponožky moc nezná, bere si je hlavně do postele, aby jí v noci nebyla zima.

05 esence zenskosti

Místní frajer

Jde do toho naplno, určuje styl, nic mu není cizí. Rád zkusí všechno a v poslední době jde hodně do barev. Poznáte ho jasně: nikdo jiný nic takového v okolí nenosí. A taky nikdo jiný to nedokáže zkombinovat tak, aby pořád vypadal dobře. Takoví lidé se mezi muži cení a je jich málo.

01 laser show

Vždy chic

Černá diktuje, to je jasný. A která žena ji umí nosit, ta sklidí dvojnásobek toho, co do zkombinování černé vložila. Tato kombinace snad nikdy nezestárne, to ví každá chytrá žena.

06 trochu punkova, ale ne zas moc

Sekáč v letech

Tohle je takový ten typ úspěšných mužů ve středních, kterým kolem krku padají i dvacetileté holky. Oceňují právě ten smysl smysl pro elegantnost v každém detailu. Tyhle chlápci taky vytvářejí dojem, že ponožky nekopou pod postel nebo na židli, ale chovají se k nim jako ke košili, kterou je třeba pověsit na ramínko. Dává přednost ponožkám s tradičními vzory, které dobře sladí s botami i kalhotami.

02 prvni republika

Hipsterka

Sice nevíme, co to slovo znamená, ale hodně se to teď používá pro označování lidí, co kombinují zdánlivě nezkombinovatelné. Některým to vyjde a inspirují dál, jiní si myslí, že jim to vyšlo, ale ve často to vypadá, jako když na Fabii přiděláte nárazník z Oktávky.

07 hipsterka

Pankáč ze slušné rodiny

Normální pankáč má na sobě něco autenticky roztrhaného a obnošeného. Na 100 metrů dopředu vidíte, že oblečení včetně ponožek má na sobě skoro přirostlé, a vlastně ho znáte jenom takhle. To pankáčovi ze slušné rodiny to pořád ladí a nemají takovou tu správnou patinu, ale formálně vědí, co mají nosit. Takže vysoké ponožky v ledabyle nazutých a zavázaných botech. Ponožky však mají úhledně natáhnuté.

byt tchibo_DSC8617

Alternativní/bio holka

Ponožky nenosí, protože zbytečně vytvářejí časový a logistický blok mezi tím jít v botech a sundat si je, protože právě došla ke trávníku, po kterém stojí za to jít bosky.

08 dokonale pruhledne

Čerstvě dostudovaný v novém zaměstnaní

Spíše než ponožky chce nechat vyniknout své nové boty, které si zrovna koupil. Ještě neví, že ponožkami by lidi mohl úplně oslnit, a tak stále zůstává u standardních barev a na jakoukoliv hravost s ponožkami ještě nepřišel.

04 vytahany klasik

Čtěte také

Jak oblékat děti, aby to měly samy rády
Jak oblékat děti, aby to měly samy rády…6902
Další články