Právě čtete

Co je to normcore?

4745  
Sdílet: 

Co je to normcore?

Ještě předtím, než si prohlédnete následující fashion story o ránu plném lenošení, začneme trochou filozofie. Víte, co to je normcore? Americké a britské módní magazíny takto nazývají nový trend, kdy se člověk obléká tak, aby nevyčníval nad dalších 7 miliard lidí.

5. 11. 2014 2 min. čtení Redakce
Co je to normcore?

Normcore je složenina slov ‚normal‘ a ‚hardcore‘. Je tedy oslavou normálního života, ódou na běžné věci a ve světě, kde se všichni předhánějí v tom být za každou cenu originální, zůstává normcore nohama na zemi. Richard Nicoll, kreativní ředitel módní značky Jack Wills, vysvětluje nový pojem v módě takto: „Normcore má vyjádřit, že mám duši a jsem inteligentní. Jsem jedinečný a nepotřebuji to kolem sebe křičet.“ Normcore tedy může mít mnoho podob, ale všechny mají jednu společnou vlastnost a tou je nevyčnívat z řady. Myšlenkou je sounáležitost a ruku v ruce s ní jde cesta k pohodlnějšímu životu. Emily Segal, spoluzakladatelka newyorské skupiny K-hole, která se zabývá předpovídáním módních trendů, sama říká: „Snažit se vypadat odlišně je již vyčerpávající. Lidé jsou opravdu unavení tím, že pokud chtějí dosáhnout určitého statusu, tak musí být odlišní od všech kolem.“

rozbitý banner

rozbitý banner

Do e-shopu

A taková je i tahle foto story. Je o dvou normálních českých holkách Anně a Andree v hezkém českém bytě, které si prostě jenom chtějí zalenošit. A mají při tom oblečených pár kousků od značky Tchibo, která byla normcore dávno předtím, než toto slovo bylo vynalezeno.
Tchibo fotoAnna má na sobě bílé normcore tílko a zahřívá ji Tchibo deka. Andrea má na sobě bílou normcore noční košili.
Tchibo fotoAnna má na sobě červenou kostkovanou košili. Andrea má na sobě červené normcore tílko a kostkované pyžamo.
Tchibo fotoAnna má na sobě bílý normcorový svetr a šedé punčochy. Andrea má na sobě modrý normcore svetr a hnědé punčochy.
Tchibo fotoAnna má na sobě šedý svetr s vlkem a zelené silonky. Andrea má na sobě modré normcore tričko a modré silonky.
Tchibo fotoAnna má na sobě růžové normcore tílko a hnědé silonky. Anna má na sobě tyrkysové normcore tílko a černé podkolenky.
Tchibo fotoAnna má na sobě šedé pyžamo se srnkou a bílé kalhotky. Andrea má na sobě bílé normcore tílko a červené pyžamo s puntíky.
Tchibo fotoAnna má na sobě bílý normcore svetr a šedé punčochy. Andrea má na sobě modrý normcore svetr a hnědé punčochy.
Tchibo fotoAndrea má na sobě černý pletený normcore svetr. Anna má na sobě černé normcore tričko.
Tchibo fotoAnna má na sobě červenou kostkovanou košili. Andrea má na sobě černý normcore svetr.

Čtěte také

8 typů lidí podle ponožek
8 typů lidí podle ponožek4318
Jak oblékat děti, aby to měly samy rády
Jak oblékat děti, aby to měly samy rády…6885
Další články